sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de cristinaalupu cu 9 ani in urma.

Buna seara am si eu o intrebare..am avut cm pe 28 aprilie si m.a tinut 5 zile,pe 9 mai am avut contact sexual neprotejat finalizat cu sotul meu pt ca ne dorim un copil foarte mult.pe 25 mai am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv,ma dor sanii si s.au marit urinez des si morrr de cald ma trezesc noaptea transpirata.SUNT INSARCINATA?am programare la medic saptamana viitoare..dar pana atunci mi se pare o vesnicie.imi este si umpic teama ca acum 4 luni am fost la un control si mi.a gasit ovarele marite si mi.a zis doctorul ca pot ramane insarcinata dar exista riscul de a pierde sarcina...sper sa nu fie asa si Dumnezeu sa aibe grija de mine si sa am o sarcina fara probleme si sa o pot duce la bun sfarsit..asa ca mamici si viitoare mamici astept un raspuns de la voi.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Testul de sarcina pozitiv indica faptul ca sunteti insarcinata. Trebuie sa aveti confirmarea si medicului ginecolog.

cristinaalupu

acum 9 ani

E posibil ca testul sa arate pozitiv si sa nu fiu insarcinata?