sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de nicoleta nicolle cu 10 ani in urma.

buna ziua. acum o luna am avut contact sexual nepr cu prietenul meu ,dar el nu a finalizat in mine . ciclul mi-a intarziant 2 zile apoi am avut ciclu normal (6 zile ). dupa doua sapt de le contac mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ , dupa doua sapt am facut inca doua teste in aceeasi zi si au iesit negative . e posibil sa fiu insarcinata ? multumesc !

Raspunsuri (2)

Anonima1702

acum 10 ani

Nu ai de ce sa te ingrijorezi,pt ca ti-a venit ciclul.
Daca te gandesti la acea intarziere de 2 ,sigur a fost stresul de vina. Stresul poate deregla ciclul.
toate testele ti-au iesit negativ,deci sanse 0 sa fii insarcinata.
Iar daca prin minte iti trece ciclu peste sarcina,nu este posibil in cazul tau. Ciclul peste sarcina este defapt o alarma falsa (de cilcu) care dureaza maxim 2 zile,la tine a tinut normal.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Data viitoare foloseste protectie. Daca nu vreti prezervativ, ia pilule sau daca iti este mai la indemana foloseste ovule. Cauta pe net despre Contracept-M, au o protectie mai mica decat celelalte doua dar hei, de ce sa stai cu stres de fiecare data dupa contact in loc sa te simti bine. Pt ca asta poate provoca alte probleme psihologice mai tarziu,frigiditate sau altele. Documenteaza-te,nu te costa nimic,sau mergi la planning familiar si vei afla toate raspunsurile la intrebarile care te macina.

nicoleta nicolle

acum 10 ani

multumesc!