Sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de danuta.danuta cu 10 ani in urma.

Buna seara, sunt noua aici si sunt asa usor panicata si pana saptamana viitoare cand merg la ginecolog as vrea sa stiu totusi ce sanse am sa fiu insarcinata.
Am avut contact neprotejat in data de 9 noiembrie, si a doua zi am luat escapelle..menstruatia trebuia sa imi vina in data de 23 insa a intarziat, desi am toate simptomele , dar intarzie, ieri 27.11.2013 am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv, insa am si o infectie urinara de vreo saptamana, e posibil sa fie sarcina?

Raspunsuri (1)

GeorgianaR

acum 10 ani

Daca testul a iesit pozitiv,inseamna ca,da,esti insarcinata!E foarte putin probabil ca un test sa iasa fals negativ si in nici un caz testul nu poate fi influentat de infectia urinara.Acum trebuie sa ai grija ce tratament vei lua pentru aceasta infectie,in sarcina nu poti lua orice.