sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de geoanda cu 10 ani in urma.

Buna fetelor,sunt noua in acest domeniu si am si eu o intrebare.Mi-a intarziat ciclul doua saptamani ceea ce mie nu mi s-a mai intamplat.am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv,am fost la doctor dar la ecografie transvaginala nu s-a vazut nimic si mi facut un test de sange care din pacate a iesit negativ :( dupa ce am primit rezultatul mi-am facut iar un test de sarcina si tot pozitiv a iesit.Inca nu mi-a venit menstruatia dar oare ce inseamna,sunt sau nu insarcinata?o sa ma duc la doctor dar abia saptamana viitoare si sunt nerabdatoare.

Raspunsuri (2)

monica_eu

acum 10 ani

Pai ai fost la medic, ai facut si analiza de sange si de 2 ori negativ ...Inseamna ca nu esti. Nu am incredere in testul de sarcina... Daca medicul si testul de sange si ba. Ce mai vrei?

GeorgianaR

acum 10 ani

O sarcina se poate vedea la echo incepand de la 5 saptamani,la echo intravaginala.Testele de sange sunt mai precise decat testele de urina.Mai fa-ti un test de urina,alta marca,daca iese tot pozitiv,schimba laboratorul si mai fa-ti o analiza de beta HCG,iar daca aceasta iese din nou negativ,cred ca nu esti insarcinata.