Sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de catalinnaandrei cu 10 ani in urma.

Am avut ultimu contact sexual nepotrejat acum 2 luni,partenerul si-a dat drumu in mine,si era cu 5 zile inainte de perioada fertila..cam in ziua a8a a CM.luna care a urmat mi-a venit ciclul cu o intarziere de cateva zile,dar luna asta deja a intarziat 2 sapt..nici azi nu mi-a venit..eu acum 4 luni am avut un avort,la sarcina anterioara nu mi-a venit din prima luna CM. am crampe,ameteli,dar nu ma dor sanii ca la sarcina de acum 4 luni..test am facut la 2 sapt dupa actul sexual si era negativ..sunt sanse sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru certitudine, determinati din sange HCG - care va fi crescut in caz de sarcina. De asemenea, este indicat sa consultati medicul ginecolog.