Sunt insarcinata???

Sarcina

Postata de simo25 cu 11 ani in urma.

Buna am o nelamurire de cateva zile ma doare foarte tare sfarcurile la atingere... ciclum mi-a intarziat cam 9 zile dar am ciclul neregulat .... ne dorim un copil si avem relati neprotejate de 5 luni .... alte simtome nu am .As putea fi insarcinata? Multumesc

Raspunsuri (5)

simo25

acum 11 ani

Imi cer scuze pt greseli!!!

Flory

acum 11 ani

Cel mai bine este sa consulti si sa te tina sub observatie un medic ginecolog daca doresti sa ai un copil.

Sigada

acum 11 ani

Daca doriti sa concepeti un copil, mergeti la medicul ginecolog pentru ca exista o serie de etape premergatoare sarcinii, care sunt foarte importante, mai ales daca aveti menstruatie neregulata. Ingrijirea in perioada de preconceptie este la fel de importanta ca cea din perioada de sarcina.

simo25

acum 11 ani

Multumesc mult pt raspuns .

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Se poate, insa pentru confirmare efectuati un test de sarcina ( sau determinare de beta HCG din sange) si consult ginecologic .