sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de gina0688 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,ultima menstruatie a fost pe 9 decembrie,luna aceasta ianuarie nu mia venit inca,oare sunt insarcinata ce parere aveti??mi am facut un test si a iesit pozitiv dar am fost la eco si mia zis doctoru ca se vede ceva dar nu stie ce,ca poate sa fie si un chist.
VA rog ajutati ma sunt sau nu insarcinata??

Raspunsuri (3)

tia

acum 12 ani

Mergi si la alti medici, incearca un ginecolog, sigur o sa-ti dea un raspuns.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o sarcina este confirmata prin examinare pelvina (de catre medicul ginecolog-obstetrician), ultrasonografie, teste de sarcina (inclusiv de sange).

gina0688

acum 12 ani

multumesc de raspuns