sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de TeoM cu 12 ani in urma.

Buna seara,

ma streseaza de ceva timp o problema.
Am facut sex neprotejat pe data de 28 iulie. Pe 5 august si pe 2 sau 3 septembrie mi-a venit ciclul.

Pe la mijlocul lunii august am avut o stare mai ciudata. Aveam ameteli, o oarecare stare de rau si imi transpira foarte rau capul.

Saptamana aceasta m-au durut sanii si mi se par mariti, de asemenea am abdomenul marit. De altfel m-am si ingrasat cca 3 kg.

Am facut pana acum 3 teste de sarcina (gen barza - fabricate de firme diferite). Ultimele doua teste pe care le-am facut au fost saptamana trecuta si saptamana aceasta. Toate cele 3 teste au iesit negativ.

Este posibil sa fiu insarcinata chiar daca am avut 2 cicluri normale si 3 teste negative? Sa am o sarcina extrauterina ac***a in vedere starea de rau pe care am avut-o si luarea in greutate?

Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Extrauterina iese pe test ca o sarcina normala. Atata timp cat testele ies negative, sansa de a fi insarcinata este minima. Mai incercati si un test SureCheck, este cel mai bun. Probabil este o dereglare hormonala pentru care recomand consultarea unui medic endocrinolog. De asemenea, daca nu doriti copii, nu aveti relatii neprotejate. Sanatate!