sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de dilara cu 12 ani in urma.

buna seara.va rog sa imi raspunde-ti la problema mea.am 38 de ani si in ultimii 3 ani am stat in abstinenta totala.pe 5 iunie 2011 mi-a venit ciclul mestrual care a durat inclusiv data de 8 iunie.am facut sex neprotejat in ziua a 2 a in timpul singerarii,si inca o saptamina dupa terminarea c.m.nu mi-a mai venit c.m luna aceasta intirziindu-mi cu peste 10 zile si am dureri de cap,greturi permanente,dureri de sani mai ales in zona mameloanelor,si dureri de burta suportabile (usoare).crede-ti ca am ramas insarcinata?mentionez ca in urma cu 4 ani medicul meu ginecolog mi-a spus ca as avea o infertilitate secundara/nu am nici o nastere.va multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

maria

acum 12 ani

cred ca ar trebui sa-ti cumperi un test de sarcina ,iar apoi sa mergi la un medic ginecolog,nu ai fi prima femeie careia ai intarzie ciclul menstrual....

gogu

acum 12 ani

ai auzit de teste de sarcina??

dilara

acum 12 ani

sigur ca am auzit despre testele de sarcina,insa intrebarea mea se referea la faptul ca in urma cu 4 ani am fost diagnosticata cu infertilitate secundara.ma intrebam daca as fii putut ramine insarcinata in conditiile descrise ptr care dvs ati facut comentariul/

Pena

acum 12 ani

Citeste pe Google despre infertilitate secundara. Banuiesc ca nu ai ramas insarcinata o vreme fara o cauza anume si de aceea ti s-a pus diagnosticul acesta. Probabil problema pe care o aveai s-a rezolvat si ai ramas insarcinata. La fel de probabil este sa fi facut o dereglare hormonala dat fiind ca nu ai facut sex mult timp si apoi ai reinceput.Deci, ori esti gravida ori ai o dereglare hormonala. Simptomele pe care le ai sunt specifice ambelor situatii. Sanatate.
PS: Daca vrei sa te edifici mergi la doctor.

dilara

acum 12 ani

multumesc din suflet Pena pentru raspuns,,ma voi documenta pe google despre acest diagnostic,insa acesta a fost pus acum 4 ani si ceva.de atunci am avut c.m. fara nici o problema si foarte regulat.dar fara activitate sexuala.am facut sex intr-o perioada care teoretic ar fi fost infertila ,insa practic ...........sper sa am si eu aceasta fericire in viata mea aceea de A FII MAMA.

rasculatu''

acum 12 ani

Succes! Si sa fie bine din toate punctele de vedere...

ana

acum 12 ani

totusi sa ne spui si noua daca ai ramas pana la urma