sunt insarcinata

Sarcina

Postata de gbrl cu 13 ani in urma.

Va multumesc pentru incurajare, sunt insarcinata si cred ca totul decurge normal, sa vedem si analizele. Sunt un pic racita, mi s-a recomandat paracetamol si un sirop de tuse Stodal, dar tusesc in continuare, am incercai cu sirop de brad, miere de albine, dar nu se prea cunoaste efectul. Poate imi recomandati dv ceva din plante ,mai benefic.Am auzit de un sirop Doktor Mom, dar imi este teama.
Va multumes!

Raspunsuri (2)

danutza..

acum 13 ani

mie imi trece de obicei cu o cana cu ceai cald de musetel in care adaug miere si lamaie din belsug. bafta multa iti urez si multa sanatate, tie si lu'' bebe.

Carpe Diem

acum 13 ani

Eu luam in timpul sarcinii Oscilococinum ( remediu homeopat) si multa vit C , ceaiuri cu miere si sirop de pin, o singura data am luat paracetamol simplu dar doar 3 zile. Sa nu ieie paracetamol sinus si nici vitamina C cu propolis - nu sunt indicate in timpul sarcinii.