sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de ella.rebek cu 14 ani in urma.

buna ziua.de vreo 2 sapt ma dor sanii si s-au marit.in urma cu 5 zile a aparut menstruatia...asa credeam eu....insa a fost o cantitate extrem de mica-ce a durat pe parcursul a 5 zile,de culoare maro.alte simptome nu am,in afara de durerea de sani.mentionez ca ultima menstruatie a fost pe 13 ianuarie si a durat 3 zile,ca de obicei
va rog mult sa-mi raspundeti si mie pt ca sunt ingrijorata.mi-e teama ca ar putea fi o sarcina extrauterina.
va multumesc

Raspunsuri (2)

luma

acum 14 ani

Fa-ti un test barza de inceput, apoi consulta un medic, mai nou vezi ca poti fi insarcinata si cu ciclu. Si eu am trecut prin asa ceva, din cauza asta ma controlez des, si parca tot nu mai cred nimic nici de la medicii astia, parca sunt depasiti de situatie. Mai ales daca ai avut o culoare inchisa e posibil. Testul barza e destul de elocvent sau cel de sange e mai sigur.

raluca

acum 14 ani

si eu am a o sarcina cu cm. timp de 4 luni , iar acum de ex a intarziat 7 zile si de ieri am o scurgere ce pare a fi cm . am luat un test sa vad ce e ; chiar as dori un bebe