sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de ana378 cu 14 ani in urma.

buna am o nelamurire,am facut 3 teste de sarcina pana acum si mi-au iesit negative.mentionez ca pe 14 ian 2010 am avut ultima menstruatie,pe 27 ovulatia si relatia sexuala cu sotul,azi am 33 zile si nu mi-a venit menstruatia.
sunt bulversata .ce sa cred?

Raspunsuri (7)

chik_

acum 14 ani

E foarte posibil sa fii insarcinata..repeta testul peste cateva zile.27 era in perioada de ovulatie(asta daca ai un ciclu regulat)..de ce esti bulversata?nu vrei un bebe?

ana378

acum 14 ani

hy chik,merci mult pt raspuns,si imi doresc bebe cu ardoare doar ca sunt ingrijorata ca nu imi iese nici pozitiv nici nu vine ciclul si nah...stii tu noi femeile...probabil ca m-am stresat f mult ca nu era zi sa nu citesc ceva despre posibila mea sarcina!si mi-am indus psihic toate semnele unei sarcini,minus cele palpabile:),oricum mi-am luat asera un test clear blue si am sa-l fac pe joi mai mult nu mai astept.
pupici din spania.anca

clorix

acum 14 ani

incearca sa faci testul la prima ora dimineata, cand urina este mai concentrata. eu mi-am facut la fel o gramada de teste si au iesit negative pana in ziua a 7-a, cand .... minune, a aparut si adoua liniuta mult asteptata

mithril003

acum 14 ani

Buna Acum cateva zile, in perioada fertila am facut dragoste neprotejat o saptamana cu gandul la a avea un bebe. Problema este ca la 1-2 zile dupa ovulatie am facut o infectie urinara destul de puternica ( care acum s-a ameliorat si un inceput de candida (cu mancarimi si secretii cu un aspect oarecum branzos). Credeti ca exista sanse ca ovulul fecundat (DACA l-am fecundat) sa se mai prinda de uter?

cloryx

acum 14 ani

da exista sanse, deoarece ovulul isi urmeaza drumul sau si ajunge in uter la 7-10 zile dupa contact asa ca nu a avut timp sa ia contact nici cu medicamente nici cu altceva
infectiile pun probleme cam de la 5 saptamani de sarcina

bafta

mary

acum 14 ani

am avut ultima menstruatie pe 14 ian 2010,si tot din aceasta zi am facut si un tratament recomandat de medic,iar pana in momentul de fata au trecut 33 de zile si nu am avut menstruatie iar cu o zi in urma am facut si un test de sarcina iar pe acesta au iesit 2 lini una rosie si una rozalie nu foarte accentuata,sa ma consider norocoasa si sa ma bucur de pe acum,sa zicem ca am si ceva simptome,ar fi sanii mari si durerosi,mi se face foame mai des si dupa amiaza ami place sa dorm,ceea ce inainte nu faceam.

ana

acum 14 ani

de 9 luni am luat anticonceptionale si ma ingrasaseram putin si m-am gandit eu ca ar fi de la ele si am zis sa fac o pauza sa vad daca intradevar de la ele m-am ingrasat iar acum nu mi-a mai venit menstruatia am facut si doua teste de sarcina si mi-au iesit negativ si acum nu stiu ce sa fac.pot fi insarcinata?