sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de ciupi25 cu 14 ani in urma.

buna! am si eu o dilema , din luna decembrie am intrerupt cotraceptivele orale,unltima menstruatie am avut-o pe 16 dec. e posibil sa fiu insarcinata sau e doaro dereglare din cauza intreruperii contraceptivelor? mentionez ca am facut 2 teste si au iesit negative astept raspuns multumesc

Raspunsuri (5)

angela80

acum 14 ani

buna mi s-a intamplat si mie sa fac 6 teste de sarcina si sa imi iasa negative,iar ciclul mi-a intarziat 11 zile apoi a venit 2 zile abundent si dupa cate putin.am fost la medic si mi-a spus ca probabil a fost o sarcina care nu era prinsa bine in peretii uterini si am pierdut-o prin ciclu.iar in teste nu imi iesea pentru ca nu producea hormonii de sarcina.dupa 2 luni iata ca astept un copil.eu cred ca se poate sa ai si o intarziere pentru ca ai intrerupt anticonceptionalele.numai bine.

Laura Creasta

acum 14 ani

Da, posibil ca intarzierea sa fie datorata modificarilor hormonale, faptului ca ovarului ii ia o anumita perioada de timp sa-si reia functia si uterului sa se adapteze noii situatii.

carolyncyc

acum 14 ani

nu cred ca esti insarcinata eu am avut intirzieri de ciclu 26 zile si credeam ca-i gata! dar nu afost sa fie, probabil e si la tine o dereglare hormonala, va reveni la normal totul.ok

ciupi25

acum 14 ani

multumesc pt raspunsuri. Am fost la ginecolog si nu e vorba de sarcina ci de o dereglare hormonala din cauza contraceptivelor. poate luna viitoare....

Bogdan

acum 14 ani

Bine.. bine, vad ca-ti doresti un copil...
E foarte bine,dar mai asteapta macar 3 luni, parca doctoriii spun 6 pana sa il concepi. Organis,ul tau trebuie sa se reobisnuiasca si sa lucreze la capacitate maxima.

Mult succes , oricum!