Sunt insarcinata?

Sarcina

Postata de alina36048169 cu 14 ani in urma.

Buna,
Luna trecuta am avut un ciclu anormal decat deobicei, de pe data de 12 aug am avut scurgeri transparente cu putin sange, pe data de 17 aug mi-a venit ciclu normal si a durat o saptamana, dupa care o alta saptamana am avut aceste scurgerii cu putin sange. E posibil ca am avut o infectie a ovarelor. Luna aceasta eu si sotul meu am hotarat de a avea bebe, asa ca de pe data de 7 sept am avut contact liber. Exista posibilitatea unei sarcini?

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Citat:
Buna,
Luna trecuta am avut un ciclu anormal decat deobicei, de pe data de 12 aug am avut scurgeri transparente cu putin sange, pe data de 17 aug mi-a venit ciclu normal si a durat o saptamana, dupa care o alta saptamana am avut aceste scurgerii cu putin sange. E posibil ca am avut o infectie a ovarelor. Luna aceasta eu si sotul meu am hotarat de a avea bebe, asa ca de pe data de 7 sept am avut contact liber. Exista posibilitatea unei sarcini?

Buna,
Ma bucur sa aud ca te-ai hotarat sa ai un bebe, dar sunt de parere ca ar fi bine sa mergi la un control mai amanuntit pana a ramane insarcinata. Ai grija cum iti alegi doctorii. Sper sa reusesti sa ramai insarcinata si eu mai astept vesti de la tine. Pe curand, iti tin pumnii si bafta

alina36048169

acum 14 ani

Buna,
Am fost la medic, mi-a facut control si ecografie si nu am nimic anormal, din contra mi-a zis ca totul e perfect, ca dupa ce o sa fac un bebe durerile or sa dispara. Ultimul ciclu a fost pe 20 septembrie, pe 01 si 05 octombrie am avut contact sexual, acum astept.....