sunt insarcinata?????

Sarcina

Postata de kaarina cu 14 ani in urma.

buna:) mi-a intarziat ciclul 3 saptamani si mi-am facut test..negativ..dar totusi am urmatoarele simpome: durere de ovare, urinari foarte dese, sanii mi s-au intarit, balonare etc. aceste simpotme mi-au aparut acuma cateva zile.

Raspunsuri (7)

Maria C

acum 14 ani

Mergi la farmacie si cumpara un test de sarcina, cu siguranta vei afla daca esti sau nu insarcinata. Cate zile ti-a intarziat menstruatia? Poate ai o dereglare hormonala. Anticonceptionale ai luat? Pe curand

Citat:
buna:) mi-a intarziat ciclul 3 saptamani si mi-am facut test..negativ..dar totusi am urmatoarele simpome: durere de ovare, urinari foarte dese, sanii mi s-au intarit, balonare etc. aceste simpotme mi-au aparut acuma cateva zile.

raluca

acum 14 ani

Buna Kaarina,
Cate zile ti-a intarziat menstruatia? Din cate stiu ai dureri de ovare cand esti racita, la fel urinezi foarte des.
Mergi si fa-ti un control ginecologic, sa nu ai cumva o raceala puternica sa dai in cistita. Pe curand si astept raspuns

tanny

acum 14 ani

Citat:
buna:) mi-a intarziat ciclul 3 saptamani si mi-am facut test..negativ..dar totusi am urmatoarele simpome: durere de ovare, urinari foarte dese, sanii mi s-au intarit, balonare etc. aceste simpotme mi-au aparut acuma cateva zile.

buna eu te sfatuiesc sa mergi la medic e cel mai sigur .Am si eu o pb de genul asta si am fost la medic si astept rezultatele sa vedem.te popik

llikuta

acum 14 ani

nu te increde in teste.am patito si eu ceva timp in urma am luat mai mult de 10 teste si toate negative si la ginecolog sa adeverit temerea mea....asa ca mergic draga la medic nu te teme

kaarina

acum 14 ani

sunt happy:d..nu v-am raspuns pana acum pentru ca ma saturasem sa citesc toate forumurile si sa aflu tot felul de pareri care m-au speriat din ce in ce mai mult. am fost pana la urma si mi-am facut eco si control gineco. la sfatul medicului am urmat tratament cu orgametril (5zilex2). intr-un final mi-a venit menstra dupa 12zile d la ultima pastila orgametril. eram foarte speriata mi-am facut o gramada de teste si toate imi ieseau negative. in fine acuma am inceput sa iau AC.pupici

Adrienne

acum 14 ani

Deci.....in concluzie..........vizita la medic este cea mai indicata......

maria

acum 13 ani

de ce nu imi raspundeti la intrabare?