Sunt insarcinata si am nevoie de ajutor

Sarcina

Postata de ankah cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sunt insarcinata in 5 saptamani si jumatate, adica um l-am avut in 13 noimebrie. Ciclul menstrual intarziase astfel au iesit 4 teste pozitive, dupa care fuga la medic. S-a vazut doar un punct initial, iar dupa o saptamana adica in 22 decembrie, aparuse sacul gestational, cu acea formatiune vitelina dar deocamdata fara embrion. pe langa sac s-au format 2 hematoame mici. Sunt pe tratament cu arefam 2 pe zi, elevit, acid folic, si brevactid 2 injectii, una in 22 si una peste 5 zile. Nu am sangerat deocamdata , dar parca am impresia ca sanii sau mai detensionat fata de zilele trecute. Dureri de burta am aproximativ aemanatoare cu cele ale menstruatiei si mi s-a recomandat 3 nospa pe zi. Analizele mi le-au facut ieri la spital si au iesit toate in limitele normale. Sanse ar exista pentru a putea mentine aceasta sarcina? Tratamentul e bun? Exista si un alt tratament care sa mentina aceasta sarcina dar care sa elimine cumva hematoamele fara sa afecteze sarcina? Va multumesc

Raspunsuri (1)

daniela807

acum 12 ani

eu am folosit ginypral dar din luna a 5.intreaba un specialst.sanatate multa si sarcina usoara.