Sunt insarcinata ... cat de repede trebuie sa vad un ginecolog?

Sarcina

Postata de MariaIoana cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Sunt insarcinata in 6 saptamani (ultimul ciclu a fost acum 6 saptamani) si 2 teste au iesit pozitive.
Cat de repede trebuie sa fac o vizita la ginecolog?
Ce fel de teste se fac intr-o astfel de prima vizita la inceputul sarcinii?

Multumesc.

Raspunsuri (5)

ioana27138173

acum 14 ani

primele teste sunt control ginecologic,apoi o serie de analize la sange si urina,apoi cu timpul echografie.eu m-am dus kanderam in 2 luni.ce-ai facut?tine-ma la curent

vetuta1

acum 14 ani

Buna ,
Pe data de 20 mai am avut prima zi de ciclu. Sambata si duminca am avut simptome de ovulatie si anume: durere la ovare. Am avut contact sexual cu sotul meu duminica, luni si marti, 31.05 01 si 02 iunie, in perioada fertila. De cateva zile simt durere la burta si la spate . Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca ne dorim un copil si ca anul trecut in luna iulie am pierdut o sarcina in 6 saptamani . Care este cea mai rapida metoda de a afla daca sunt insarcinata? Sa ma programez cat mai repede la ginecolog pentru tratament? Multumesc.

Sheila

acum 14 ani

Citat:
Buna ,
Pe data de 20 mai am avut prima zi de ciclu. Sambata si duminca am avut simptome de ovulatie si anume: durere la ovare. Am avut contact sexual cu sotul meu duminica, luni si marti, 31.05 01 si 02 iunie, in perioada fertila. De cateva zile simt durere la burta si la spate . Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca ne dorim un copil si ca anul trecut in luna iulie am pierdut o sarcina in 6 saptamani . Care este cea mai rapida metoda de a afla daca sunt insarcinata? Sa ma programez cat mai repede la ginecolog pentru tratament? Multumesc.

buna
Cea mai rapida metoda de a afla daca esti insarcinata este o analiza la sange, dar cand mergi sa precizezi pt ce vrei.Doctorul nu poate vedea la ecograf o sarcina atat de mica, dar poti incerca
sarcina usoara:D

raluca

acum 14 ani

Cred ca durerea de spate si de sani nu e din cauza ca ai rams insarcinata, ci datorita faptului ca trebuie sa-ti vina menstruatia. Daca vrei sa ai copii ar trebui sa mergi la doctor pentru a afla ce tratament trebuie sa urmezi ca sa ramai insarcinata. Numai bine si mult succes. Astept vesti.

Citat:
Buna ,
Pe data de 20 mai am avut prima zi de ciclu. Sambata si duminca am avut simptome de ovulatie si anume: durere la ovare. Am avut contact sexual cu sotul meu duminica, luni si marti, 31.05 01 si 02 iunie, in perioada fertila. De cateva zile simt durere la burta si la spate . Credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca ne dorim un copil si ca anul trecut in luna iulie am pierdut o sarcina in 6 saptamani . Care este cea mai rapida metoda de a afla daca sunt insarcinata? Sa ma programez cat mai repede la ginecolog pentru tratament? Multumesc.

madalina jugan

acum 13 ani

daca sunt insarcinata cand trebuie prima data sa merg la medic?