Sunt și trista si fericita ?

Sarcina

Postata de TUDOSE AIDA ȘTEFANIA cu 2 ani in urma.

Buna tuturor! Nu știu ce se întâmpla cu mine imi vine sa ma dau cu capu de perete ca sa imi revin . Am o relație de 8 ani si luna trecută ne-am căsătorit .. la început amundoi am vrut un bebe si am zis ca in luna de miere ne apucam de treaba , si așa a fost soțul meu și-a dat drumul in mn prima zi am fost fericita dar acuma sunt trista nu vreau sa ramin însărcinată mise schimba stările de ex dimineața sunt ok seara trista ca ma gindesc ca ne-am grăbit dar pe o parte sunt si fericita . Încă nu am rămas însărcinat ca sa întâmplat acuma 4 zile . Soțul meu abea aștepta ca sa vadă rezulatatul ca sa devină tătic mia zis dacă ramin gravida o sa stau ca o printeasa toate poftele o sa imi facă ii văd fericirea pe chip eu nu vreau sa il dezamăgesc sa ii zic ca nu vreau . Cum V-am zis nici eu nu știu ce vreau . După 3 zile am făcut testul a ieșit o linie si a doua se vedea foarte putin stearsā am făcut testul prea devreme in 3 zile trebuie sa imi ciclu dacă văd întârziere după sa fac testul ? Eu nu știu ce sa fac cu stările mele imi vine sa pling cum sa fiu linistita , nu pot sa zic ca avem o virsta mică , eu abea am făcut 27 el 29 .. a mai avut cineva stările astea ?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-sa-depasiti-mai-usor-momentele-de-tristete_13309