Sunt șanse sa rămân însărcinată?

Sarcina

Postata de Utilizator11583413872 cu 4 ani in urma.

Bună ziua.
De aproximativ 7 luni iau tratament cu Yaz. Duminica trecuta (1 martie) am avut contact sexual neprotejat care s-a sfârșit cu el "nereușind s-o scoată la timp". În ziua aceea nu am reușit sa îmi iau pastilele anticonceptionale, dar am luat Escapelle în jurul serii. După o ora, am mâncat și mi-a venit înapoi mâncarea (sufăr de bulemie). Nu am dat afara tot, doar ce îmi stătea în gat și sper din tot sufletul sa nu fi scos afara pastila din organism. Timp de 3 zile după asta, ca metoda de "protecție suplimentara", am continuat sa iau Yaz. În momentul actual am stări ciudate precum crampe și stări de greata. Simt disconfort in zona sânilor și stări de balonare. Am consultat un ginecolog care mi-a spus ca sunt șanse destul de mici sa se instaleze o sarcina având în vedere ca nu eram în perioada ovulației, dar totuși, ca să îmi hrănesc "demonii interiori" doresc sa va întreb: ce credeți? Sunt șanse sa rămân însărcinată? Sau simptomele pe care le am sunt din cauza stării de stres induse și a hormonilor în exces pe care i-am introdus pe perioada săptămânii acesteia?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/8-semne-timpurii-ale-sarcinii_5272