sun nou

Sarcina Abces hepatic

Postata de MembruMobileApp1486864661 cu 7 ani in urma.

Spunetimi va rog la ce termen dupa ultimu contactu sexual poate stabili doctoru daca esti sau nu insarcinata

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1487407596

acum 7 ani

in general, sarcina este depistata la 2,3 zile dupa lipsa menstrei printr-un test de sarcina, sau analiza de sange hCG care este mult mai sigura decat testele de sarcina!In general ovulatia are loc intre menstre, atunci fiind perioada fertila, dar nu toate organismele functioneaza la fel, si nu este obligatoriu ca ovulatia sa aiba loc atunci.Odata fecundat, ovulul calatoreste 7-14 zile pana cand se formeaza blatochistul (ce va deveni bebelus) si sa lipeste de mucoasa uterina (endometru) Ecografic...se vede mai tarziu...pentru ca este mult prea mica sarcina...cea mai rapida si sigura metoda de a afla despre existenta unei sarcini este testul de sange hCG la 2,3 zile dupa intarzierea menstruatiei.