sufar de depresie?

Sarcina

Postata de marinus_tl cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,nu stiu ce am ,sunt insarcinata in 36 de saptamini(sarcina merge bine)dar de citeva zile noapte simt ca nu mai am aer (ma sufoc ),nu pot sa mai stau fara lumina si nu mai dorm .Mi-am facut analizele care au fost bune (valori mai mici la calciu 7.37,magneziu 1.86 si hemoglobina 9.9 ),am mers si la cardiolog si mi sa spus ca sunt inregula .care ar fi cauza acestei stari si ce pot face ,pentru ca iimi este foarte rau noaptea .

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Va recomand cateva sedinte de consiliere psihologica care sa va ajute sa faceti fata stresului si sa va pregatiti un pic pentru nastere.

victoras

acum 11 ani

Medicul sub supravegherea caruia sinteti,ma refer la ginegolog-obstretician,ar trebui informat in legatura cu aceste stari si rezultatele analizelor.In general valorile mici si f. mici ale Ca si Mag dau astfel de stari.Sarcina "consuma" mineralele si vitaminele din organism dar mai apare si caldura din pricina careia transpirati deci "pierdeti" cite ceva si prin transpiratie!!! Normal ar fi, deci, sa luati suplimentele de ca,mag.si celelalte necesare la indicatia medicului dvs.personal !!! Sanatate si succes !!!

vlad

acum 11 ani

buna
sfatul lui victoras este f. bun si dat cu drag. lasa psiholoaga. cred ca intre timp ai avut un copil sanatos. numai bine
doru