SSunt sau nu însărcinată ?

Sarcina

Postata de Oana_81 cu 2 ani in urma.

Buna ziua si imi cer scuze ca va deranjez, dar am o mare nelămurire pe care doresc să v-o expun:
- am 41 de ani și pe 5 ianuarie am suferit un avort spontan, de atunci si pana acum ziua de astazi nu mi-a mai venit menstruatia(a mai venit asa rar si putin ca si cantitate )
- pe 8 martie am facut analiza de sânge BETA HCG-----rezulat 15.3. A urmat ecografie transvaginala, test de sarcina......toate au iesit negative.
-13 martie am suferit un accident urat si am facut CT la cap si coloana vertebrală. La spital mi-au făcut test de sarcina si ecografie abdominala si rezultatul a fost negativ.
-29 martie am repetat testul BETA HCG si rezultatul a fost 21.5
Nu stiu ce sa mai cred, având toate simptomele de sarcina. Ma gandesc ca daca nu cumva valoarea de 15.3 din 8 martie, sa fie de la vechea sarcina(hormonul sa mai fie in organism ) si eu sa fi rămas însărcinată de curând (sper ca dupa ce am facut acel CT).
Intrebarea(stiu e stupidă, dar abia am primit rezultatul analizelor), este "sunt sau nu însărcinată"?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-de-sarcina_10886

Elite

acum 2 ani

Ai aflat?