spray nazal

Sarcina

Postata de gabitza_1978 cu 13 ani in urma.

buna ziua!
imi puteti spune,va rog,ce se intampla,daca,fara sa stim,sotia mea a folosit un spray nazal in timpul inceputului de sarcina,dar foarte rar (cam de 2 ori pe saptamana)...?
si daca exista vreunul care nu este contraindicat...
va multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu cred ca este grav, stati linistit. Uitati-va pe prospecte, acolo scrie daca este indicat sau nu dar in cazul acesta nu cred ca se intampla nimic. Sunt insa putine medicamente care se pot recomanda unei gravide. Ca o regula generala, consultati intotdeauna medicul obstetrician.

gabitza_1978

acum 13 ani

da...asa e....iti multumesc,Iuli!
:)