sint insarcinata sau nu?

Sarcina

Postata de Cristy) cu 11 ani in urma.

salut, pe 25.01 am avut un act sexual cu iubitul meu, am mai avut si mai inainte. ne-am protejat, nu s-a rupt prezervativul a fot totul ok) el e sigur de asta. dupa act chiar in seara aceia mi-a venit ciclu, luna urmatoare la fel mi-a venit. insa in martie nu mi-a venit! Insa am avut niste probleme si 1 saptamina practic n-am dormit deloc noaptea. . si la picioare am inghetat tare caci nu le mai simteam. Dar nustiu de ce nu mi-a venit) Oare sa fiu insarcinata? am facut ieri un test de sarcina si a esit negativ! MA tem foarte tare,ajutati-va va rog! greturi,probleme n-am avut!! VA ROG MULT SA MA AJUTATI. ms anticipat! :*

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa luati in calcul si alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, infectii genitale, tulburari metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul gineocolog.

antoneta142936

acum 11 ani

Nu esti insarcinata. Nu poti ramane insarcinata in cu o zi inainte de-ati veni ciclul.

Cristy)

acum 11 ani

ma dor putin si virfurile la sini) asta poate insemna ceva?

Cristy)

acum 11 ani

sfarcurile la sini ma dor.. de ce oare? asta ar putea insemna ceva cu sarcina?

martie

acum 11 ani

CAND ESTI INSARCINATA NU TE DOR DOAR SFARCURILE CI TOT SANUL,SFARCURILE DEVIN MAI SENSIBILE NU DUREROASE
IAR DACA STII CA ATUNCI CAND AI FACUT-O AI FOST PROTEJAT SI NU AU FOST "ACCIDENTE"DE NICI UN FEL NU AI CUM SA FII INSARCINATA,DAR E MAI BINE SA MERGI LA MEDIC.ORICUM IN ZILELE DE DINAINTEA CICLULUI NU RAMAI INSARCINATA...MAI ALES CA TIE TI-A VENIT IMEDIAT

Cristy)

acum 11 ani

La medic cu prea am posibilitate sa merg)
Simptomele care le am sunt : ma dor sfarcurile , nu mi-a venit ciclu si burta putin ma doare,pofta de mincare nu am!
Mai mult nici un simptom!