Sex neprotejat ?

Sarcina

Postata de Utilizator11642361823 cu 2 ani in urma.

Buna, am făcut sex neprotejat, din păcate a ejaculat in mine, am luat pastila de a doua zi , la 19 ore după ce sa întâmplat incidentul , am băut alcool peste o ora după ce am luat pastila , și-o mai făcut efectul oare? In ziua aia in care sa întâmplat când m am trezit ma simteam foarte rău , îmi era greață , iar doar după 19 ore după contact am avut posibilitatea de a lua pastila ( țin sa va zic ca eram in timpu menstruației in timpu actului sexual )

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091