senzatie de frig

Sarcina

Postata de Alice7 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
Am aflat de curand ca sunt insarcinata (4 sapt) si de 4 zile mi-e frig incontinuu, se poate sa fi racit. Am luat vitamina C si paracetamol dar simptomele nu s-au atenuat.Am facut bai calde si m-am invelit cu 2 paturi.M-am imbracat mai gros.Alte simptome nu am (tuse, stranut, durere in gat) in schimb am inceput deja sa am greturi si ma doare tot corpul.
temperatura nu am avut
Ce ar trebui sa fac?
Multumesc.

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Sa mergeti la un consult la medicul de familie .

Alice7

acum 12 ani

multumesc frumos
mi-am sunat medicul ginecolog sa ii relatez toate acestea si sa il intreb ce pot face si acesta mi- a recomandat niste analize de sange si urina inclusiv urocultura care au iesit bine.intre timp temperatura corpului e una subfebrila (37.5) si semzatia de frig sai stare generala p***a persista.
Se poate sa am vreun virus in organism care sa se manifeste asa?
La medcul de familie am programare maine. Sa vad ce zice si dansa.
Daca aveti vreo idee despre ce ar putea fi va rog sa imi spuneti. Sau din ce alte investigatii sa imi dau seama?
Am mai mult de o saptamana de cand ma chinui.
Va multumesc inca o data.

Iuli

acum 12 ani

Paracetamolul nu se ia in sarcina.