semne sarcina

Sarcina

Postata de geany83 cu 11 ani in urma.

Buna ziua am si eu o intrebare ,in data de 14 aprilie am avut CM la 2 zile dupa ce mi s-a terminat am avut contact sexual neprotejat ,trebuia sa-mi vina in data de 12 si mi-a venit in data de 9 ,este fr putin .Ce inseamna asta ?Va rog ajutatima

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durata unui ciclu menstrual variaza intre 21 si 35 de zile cu 3-10 zile de sangerare si pierderea a 30-40 ml sange.
Astfel, aceasta "perturbare" a menstruatiei poate intra in limitele fiziologice dar, totodata, ele pot fi determinate de aparitia unei sarcini, afectiuni inflamatorii pelvine, tulburari hormonale, stres, etc.
Pentru siguranta va recomand sa efectuati un test de sarcina si un consult ginecologic.

geany83

acum 11 ani

multumesc pt raspuns ,tin sa precizez ca e a2 zi si este aproape gata CM ,plus ca am momente cand simt ca imi ard sanii,ma doare burta si spatele.Multumesc si astept raspunsul d-voastra

geany83

acum 11 ani

si ma simt fr obosita