Semne de sarcina ??

Sarcina

Postata de vladut02 cu 10 ani in urma.

Buna, am o intrebare : Urmatoarele semne pot reprezenta SEMNE ale unei sarcini?

Adica -Transpiratia abundenta pe timpul noptii

- Ameteala pana la picatul in genunchi

- Greata

- Tusa ( stiu ca nu este, dar o pun aici ca sa imi spuneti daca este sarcina sau raceala )

- Nu are pofta de mancare ( Maxim un kebab toata ziua )

P.s : Stopul a venit in fiecare luna, in aceeasi perioada - 2, 3 zile... AJUTOR va rog

Raspunsuri (2)

alexav89

acum 10 ani

eu zic ca cel mai probabil ar fi o raceala!!semnele de sarcina sunt mai multe....

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Simptomele descrise nu sunt specifice sarcinei. Este recomandat sa efectuati testul de sarcina ( pentru orice eventualitate) si sa consultati medicul internist pentru evalaure :analize de laborator, radiografie pulmonara, etc