Semne de sarcina

Sarcina

Postata de neverbealone cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am o intrebare..mi-a intarziat ciclul de vreo 2 saptamani, am facut doua teste de sarcina care au iesit negativ, dar am simptome ciudate...mi-e rau fizic, lipsa de calciu, ma simt foarte rau fizic, am stari de greata si ma inteapa ovarele destul de tare, ce credeti ca ar putea fi ?
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Poate fi sindromul premenstrual,lipsa de vitamine,fier,calciu,in sange,etc..daca nu vine menstra,eu zic sa mergi la medicul ginecolog,pt a fi sigura ca nu este vb de sarcina si poate faci si niste anlaize ale sangelui,posibil si o dereglare hormonala sau anexita..

Cristina

acum 12 ani

Daca testul a iesit negativ se prea poate sa fie o sarcina extrauterina, cu toate simptomele astea de rau.De obicei sarcina extrauterina nu apare la testul de sarcina, doar doctorul o poate confirma, dupa eco. Trebuie neaparat sa consulti un doctor si sa ii explici toate starile tale si sa pui toate intrebarile posibile, ca sa te lamureasca. (sunt unii cam scumpi la vorba:) Multa sanatate!!