Secretie lactata

Sarcina

Postata de elleisson cu 13 ani in urma.

Buna seara! Am pierdut o sarcina in urma cu aproape un an si de atunci nu am mai ramas gravida. De vreo 2 luni, imi cade parul f tare, iar azi am vazut ca din sanul stang mi-a iesit lapte, desi nu sunt gravida! Ce imi recomandati, sa fac o analiza a prolactinei?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Consultati un endocrinolog si va sti sa va indrume. Trebuie facute analize hormonale si eventual alte teste recomandate de el. Aveti in mod clar o dereglare hormonala (care poate a contribuit si la pierderea acelei sarcini). Mergeti la un endocrinolog (nu la un ginecolog!!!).

elleisson

acum 13 ani

Multumesc mult pentru raspuns!