se poate?

Sarcina

Postata de membru256624 cu 10 ani in urma.

poti ramane insarcinata in a3a zi dupa terminarea ciclului menstrual..daca a ejaculat in tine?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Depinde de durata, ritmicitatea ciclului menstrual. Da, exista risc de sarcina.

membru256624

acum 10 ani

6 zile a fost perioada de ciclu

GeorgianaR

acum 10 ani

Exista acest risc,mai ales ca erai,practic,in a 9-a zi a intregului ciclu menstrual.Depinde in a cata zi ovulezi,de obicei,normal ar fi in a 14-a,dar exista posibilitatea de a ovula si mai devreme,mai tarziu sau chiar de doua ori in cadrul aceluiasi cm.

membru256624

acum 10 ani

hey!
mai am o intrebare.. dupa cum v-am zis mai sus..la contactul sexual, in a9a zi de cm, a ejaculat in mine...deci imi faceam griji ca sunt insarcinata...pt un test e prea repede..iar acum m-am imbolnavit din nou. asta poate fi un semn ca sunt insarcinata sau ca nu sunt? si nu am mai patit sa fiu la cm de doua ori pe luna.

GeorgianaR

acum 10 ani

Se poate sa ai cm de doua ori,dar e bine sa mergi la un control,poate fi vorba de o raceala,de anexita,de vreun chist,sau,poate fi semn de implantarea sarcinii daca e diferit fata de menstra ta obisnuita.