se poate vedea la ecografie acum?

Sarcina

Postata de marcelapaun cu 11 ani in urma.

am avut ultima menstruatia pe 15 octombrie ,testul imi da pozitiv cate saptamani am?multumesc

Raspunsuri (4)

amalia

acum 11 ani

din cate stiu eu, in mod normal esti fertila incepand cu ziua a 14- a de la prima zi de ciclu, deci din 15 octombrie adaugam inca 14 zile si deci ai ramas insarcinata incepand cu data de 29 octombrie asa ca ai in jur de 4 saptamani de sarcina, felicitari!!!!!!!!!!!, si eu am vreo trei saptamani.

marcelapaun

acum 11 ani

felicitariii si tie

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Varsta gestationala se masoara ( in general) in functie de ultima menstruatie ( nu dupa data conceptiei); astfel, sunteti in a 6-a saptamana de sarcina.

marcelapaun

acum 11 ani

intr-adevar aveam 6 saptamani dar din pacate eram in extrauterina de aceasta insistam sa va intreb daca se putea vedea la ecografie,va multumesc