se poate trata astmul in faza de inceput?

Sarcina

Postata de year1 cu 11 ani in urma.

copilul meu a fost diagnosticat cu inceput de astm acum 6luni.De 6luni urmeaza tratament cu beclametazona iar daca tuseste ventolin,dar de 4luni nu a m-ai tusit.anul acesta am fost 10zile la mare.nu a facut niciodata o criza de astm.alearga face sport si nu oboseste.intrebarea este se pote trata definitiv?cit timp se face tratamentul cu beclametazona?

Raspunsuri (2)

membru222705

acum 11 ani

da se poate vindeca faza de inceput de astm fata nea a facut prima criza la 1an apoi la 2 ani am avut o doc f buna si mia vindecat copilu acum are 16ani si multumesc lu dumnezeu nu am mai avut prob

year1

acum 11 ani

multumesc pt raspuns si pt incurajare.