se poate sa raman gravida?

Sarcina

Postata de Tunde5 cu 13 ani in urma.

In data de 12 februarie am facut dragoste cu partenerul si s-a rupt prezervativul.Peste trei zile adica in 15 februarie mi-a venit ciclul.Exista posibilitatea sa fi ramas gravida?astept rasp va rog

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 13 ani

De ce nu ai luat pastila de a doua zi imediat?! Se poate dar sansa e mai mica. Fa un test de sarcina la 3 saptamani de la contact.

simona

acum 13 ani

nu exista posibilitaea sa fi ramas gravida pt k in primul rand ti-a venit menstruatia si in al doilea rand nu erai in zilele in care ai fi putut ramane insarcinata

Iuli

acum 13 ani

Ba exista pentru ca nu stii cand ovulezi iar menstruatie peste sarcina s-a mai vazut. Simona daca nu stii, nu raspunde.

mara

acum 10 ani

Corect daca nu stie sa nu vb eu am ramas insarcinata in timpul mestruatie .atunci ovulam eu mam chinuit 6 ani sa raman insarcinata pana cand am incercat la menstruatie si am ramas insarcinata

Filipa

acum 13 ani

Se poate sa ai menstruatie peste sarcina doar daca persoana a ramas gravida in perioada fertila. Nu-i cazul sa-ti faci griji daca ai avut relatii cu 3 zile inainte de ciclu. Nu exagerati cu pastila de a doua zi pt ca duce la tulburari hormonale serioase.

Medic Epuran

acum 13 ani

Există posibilitatea să rămâi însărcinată (dar este mică), aşa cum a spus şi utilizatorul Iuli mai devreme. Sugerez efectuarea unui test de sarcină.

Andra

acum 13 ani

Nu exista asa ceva nu ai cum ramane gravida intrucat nu erai in perioada fertila.Sansele sa ramai gravida sunt de 1 % poate asta cred eu

Alina

acum 13 ani

Dar daca intretii relatii sexuale in timpul menstruatiei dar el nu ejaculeaza in tine exista sanse sa ramai insarcinata? s a intamplat luna trecuta dar luna asta am avut menstruatie chiar inainte cu vreo 2 zile de data cand trebuia..help me.

Tunde5

acum 13 ani

cum sa ramai gravida daca nici macar nu a ejaculat in u?

Alina

acum 13 ani

pe mine chiar nu vrea sa ma ajute nimeni..zilele astea mi a curs si o substanta inchisa la culoare si sunt foarte ingrijorata.