Se poate sa fiu insarcinata ?

Sarcina

Postata de Utilizator11543973247 cu 5 ani in urma.

Buna!Imi doresc un bebe,am luat anticoceptionale 8 luni .Din luna septembrie tot am incercat si nimic.Am avut ovulatie pe 19 ,iar la 2 zile am avut niste dureri insuportabile la ovarul drept ,inclusiv cand am incercat sa am act sexual .Am fost la farmacie si mi a dat urinal akut.In timpul acestei raceli (sa i zic asa)am avut niste scurgeri de culoarea maronie ,apoi putin roșu. Si pe 3 trebuia sa mi vina ciclu .Nu mi a venit .Tin sa specific ca de cand am incetat sa i au anticoceptionalele am avut ciclu regulat la 35 de zile .Se poate sa fiu insarcinata ? Ma poate ajuta si pe mine cineva ?

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006

alexa_866

acum 5 ani

Nimeni nu va poate spune cu exactitate acest lucru, cel mai probabil toate aceste dereglari au aparut de la o raceala si sunt simple p***ancidente. Mergeti la un medic ginecolog bun care sa va faca testele. Eu merg regulat la ginecolog, sunt foarte multumita de ***, vi-l recomand. Multa sanatate!