se poate sa fiu insarcinata

Sarcina

Postata de lilianna19 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Imi este f frica sa nu fiu insarcinata..ultimul ciclu a fost in data d 14 decembrie si nu prea imi era regulat adica era cand imi venea si la 21-23d zile ciclu pe urmatoarea luna, iar acuma mi se pare ciudat ca nu mi-a venit...am facut 2 teste de sarcina care au iesit negative, senzati ciudata nu prea pot zice ca am...doar ca nu ma pot odihni noaptea si ma trezesc destrul d des, m-au durut sani 2 zile iar dupa au mi-a trecut durerea.si acuma d cateva zile am o scurgere alba...se poate sa aiba vreo legatura??

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

E simplu: daca ai facut sex neprotejat, sigur ca se poate. Daca te-ai protejat, sansele sa fii gravida sunt foaarte mici.

lilia

acum 13 ani

..............ca nu te poti odihni noptile,e de la stres stai cu o oarecare frica ca esti insarcinata sini se pot intari tot de la stres si cu citeva zile inaimnte de ciclu menstrual,tot,,,iar curgerea alba e ca ai racit un pic ........adreseazate la medic cea mai buna solutie,poti fi si insarcinata