Se poate sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de gabriela_89 cu 14 ani in urma.

Am si eu o problema,si gandurile ma macina zilnic...In ianuarie anul acesta mi-am inceput viata sexuala si nu m-am protejat,iar dupa cateva zile am inceput sa iau anticonceptionale.Ciclul mi-a venit si in februarie,si si luna aceasta,dar nu ma mai tine decat cateva zile,din cate am auzit e de la anticonceptionale.Partea p***a e ca m-am ingrasat destul de mult,am facut si burta,iar eu aveam inainte un abdomen plat,si nu stiu,am impresia ca ma ingras tot mai mult,in special la burta.se poate sa fiu insarcinata si sa imi vina ciclu?Mentionez ca alte simptome nu am ,si am facut si un test de sarcina si a iesit negativ.Am nevoie de sfatul unui medic ca sa pot sa stau linistita.Va multumesc

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 14 ani

In privinta menstruatiei (te tine doar cateva zile)nu trebuie sa-ti faci probleme, acesta este efectul anticonceptionalelor.
Referitor la sarcina, menstruatia poate sa vina si peste sarcina, mai rar, dar daca ai facut un test si a iesit negativ ar trebui sa stai linistita.
Singurul mod de a rezolva aceasta neliniste a ta este sa faci un control.

gabriela_89

acum 14 ani

ms pt raspuns,as vrea sa te intreb ceva...esti medic?ai ceva studii in domeniu? ca as fi vrut un raspuns de la o persoana specializata,banuiesc ca are habar mai mult de treburile astea decat noi,ca de-asta vroiam sa aflu parerea cuiva din acest domeniu

ss

acum 14 ani

dacat sa intrebi lumea pe internet daca esti sau nu insarcinata, du-te la un ginecolog. daca nu ai bani, ia un bilet de la medicul de familie si du-te la policlinica.