Se poate ramane insarcinata pe perioada menstruatiei, sanse?

Sarcina

Postata de OroszM cu 7 ani in urma.

Am facut sex protejat, si s-a spart prezervativul la sfarsit, la ejaculare, prietena mea era in perioada menstruatiei. Cum sa procedez ?
Astept raspuns cat mai repede, va rooog !

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1472638170

acum 7 ani

Du-te la farmacie și cumpără ”pastila de a doua zi”

”Pastila de a doua zi este cea mai sigură metodă de contracepţie în cazuri de urgenţă. Administrată la momentul potrivit, mai exact în primele 24 de ore de la contactul sexual neprotejat, pastila de a doua zi este cea mai simplă şi eficientă metodă pentru a evita o sarcină nedorită.

Totuşi, e foarte important să ştii că această metodă de contracepţie conţine o doză foarte mare de hormoni şi tocmai de aceea nu este recomandată decât în cazuri excepţionale. Adică maxim o dată pe an!”

MembruMobileApp1472917118

acum 7 ani

Eu de la acea pastila nu mai raman gravida .Gasiti alta metoda de contraceptie.