scurgerii maronii

Sarcina

Postata de fetitzacuminte cu 10 ani in urma.

buna..pe data de 10 sau 11 trebuia sa imi apara ciclu insa de atunci am numai niste scurgerii maronii.am facut un test dar a iesit negativ.este posibil sa fiu insarcinata sau e doare o dereglare?am facut prea repede testul de sarcina?va rog sa ma lamuriti si pe mine pt ca imi doresc mult sa fie un bebe :D

Raspunsuri (8)

fetitzacuminte

acum 10 ani

am uitat sa mentionez ca am si o stare de rau,putina greata si dureri de cap...este posibil sa fie sarcina??

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ambele variante sunt posibile. Repetati testul de sarcina peste cateva zile sau determinati din sange HCG - analiza cu valori crescute in cazul unei sarcini.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Denissa42

acum 10 ani

Eu stiu ca se face test de sarcina,dupa 10 zile,de la contactu sexual atunci vezi daca esti insarcinata,daca nu iti iasa,mergi la un medic,succes

Denissa42

acum 10 ani

Eu stiu ca se face test de sarcina,dupa 10 zile,de la contactu sexual atunci vezi daca esti insarcinata,daca nu iti iasa,mergi la un medic,succes

Iarina32

acum 10 ani

Am si eu aceeasi problema ca tine. sangerari maronii in loc de menstra de vreo 5 zile. testul a iesit negativ, dar am totusi dureri de sani si de ovare...nu stiu ce sa mai cred.
Ne dorim fff mult un bebe si nu stiu daca are rost sa imi mai fac sperante.

marinela

acum 10 ani

buna ma numesc marinela am 20 de ani,as dori sa stiu daca ma puteti ajuta in legatura cu un gand carema tot macina..acum 56zile am avut o sangerare maronie fara dureri,mam gandit ca imi vine menstrautia dar nimic doua zile nimic acum cand merg la baie se vede doar pe hartie.oare ce sa fie imi puteti da un raspuns multumesc as putea fi gravida

Olariu Elena

acum 7 ani

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie...imi doresc mult un bebe...am avut contact sexual neprotejat cu aproximativ 2 saptamani inaintea menstruatiei iar aceasta a venit regulat dar au fost niste scurgeri maroni timp de o zi...luna aceasta menstruatia mia intarziat cu 2 zile si la fel ca luna trecuta doar o scurgere maronie mai inchisa ca luna trecuta...mentionez ca luna trecuta am avut si o criza renala pt care am facut tratament iar antibioticul l-am terminat exact in ziua in care mia venit...E posibil sa fiu insarcinata sau sa fie alta problema? Momentan nu am posibilitatea de a ajunge la medic (prezint si unele simptome:insomnii din cauza calduri,pofte,as dormi toata ziua,sani sensibili,vizibili mariti,mamelon inchis la culoare,crampe)

Olariu Elena

acum 7 ani

Am uitat sa mentionez ca am facut un test luna trecuta si a iesit negativ si unul luna aceasta cu a doua linie foarte putin vizibila