scurgeri vaginale maronii

Sarcina

Postata de CRISTINA MANUELA cu 13 ani in urma.

am 28 de ani si sunt insarcinata in 19 saptamani,azi dimineata am observat o scugere vaginala de culoare galbui maronie si acum o jumatate de ora am avut o scurgere de culoare maro inchis,ce poate fi?precizez ca ieri am facut un pic de efort fiind in pregatiri(curatenie)de pasti,poate fi din cauza efortului sau sunt ceva complicatii?scurgerile nu sunt abundente

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna ziua,

intradevar acele scurgeri maronii nu sunt tocmai in regula, si nu sunt legate de efort. trebuie sa va prezentati la medicul de familie si sa luati o trimitere catre ginecologie(catre medicul ginecolog care va monitorizeaza sarcina) si acesta va va spune clar in urma unor analize, sursa acelei scurgeri maronii. in nici un caz nu trebuie sa neglijati aceste scurgeri, ca poate vor trece de la sine, sau sa va administrati singura vreun tratament, dar nici sa va panicati.

va urez o zi buna

olteanu ramona

acum 9 ani

Buna ziua am si eu o neliniste....sunt insarcinata in cinci luni jum si mi sa recomandat antibiotic pt o infectie urinara... acum am observat o scurgere maronie...se curata sau e altceva mai grav?