Scurgeri maroni-rozali la 9 saptamani

Sarcina

Postata de flori27 cu 8 ani in urma.

Buna ziua , ma numesc Flori si am 28 ani , sunt insarcinata in 9 saptamani...acum3 luni am mai avut un avort spontan...nu stiu exact cauza, iar acum 3 saptamani am avut o iminenta de avort , mi-a curs sange ca la menstruatie si am fost la doctorul meu ginecolog si mi-a spus ca sa dezlipit sacul gestational si mi-a prescris un tratament cu utrogestan , elevit ,si dupaston... am facut toate analizele posibile si mi-a gasit o infectie urinara pentru care de asemenea am luat tratament cu ceclor+lactofiltrum pe care l-am terminat acum 1 saptamana , am facut pana acum 4 ecografii si pana acum e totul ok , dar ma sperie aceste scurgeri maroni( un fel de secretie) , ma doare burta mai mereu, am ameteli ,stari de voma , oboseala....ce ar trebui sa fac?? sunt foarte speriata !!!mi-e frica si ca bebele sa nu aiba probleme datorita acestor probleme... :( Va multumesc anticipat!!

Raspunsuri (6)

mary321

acum 8 ani

este normal sa ai scurgeri ptr ca faci tratament cu utrogestan. nu te speria greturile si restul este de la sarcina.simptomele astea le poti avea pana la 4 luni sau toata sarcina. incearca sa mananci multe fructe lactate. se pare ca fetita ta e mofturoasa. de asta ti-e rau. felicitari.

Flori

acum 8 ani

cum adica fetita? :))) inca nu stiu sexul copilului

mary321

acum 8 ani

pentru dureri de burta mai poti lua no-spa. daca nu vomiti si de la ele.

mary321

acum 8 ani

iti spun ca si eu am avut aceleasi probleme ca si tine iubita.

flori27

acum 8 ani

deci nu trebuie sa fiu ingrijorata? la tine a fost totul ok nu?

mary321

acum 8 ani

da iubita , numai ca eu am nascut la 38 de sapt. nu a mai vrut sa stea pana la termen. la tn sper ca o sa stea.