scurgere urat mirositoare

Sarcina

Postata de dzeya cu 9 ani in urma.

buna seara ! am nascut de 2 saptamani..am o scurgere cu un miros neplacut care persista..nu stiu ce sa mai fac ..ma spal cu ceaiuri ..dar degeaba ..ce ar trebui sa fac sau a folosesc sa dispara mirosul?multumesc

Raspunsuri (3)

Elly

acum 9 ani

Buna, dupa nastere scurgerile sunt normale chiar si cu un miros specific, totusi ar fi bine sa mergi la un ginecolog sa faci un test ca sa fi sigura ca nu ai luat vreo bacterie de undeva! Normal cam dupa 3, 4 saptamani scurgerea devine alba, apoi clara ca dupa cca 10 saptamani sa dispara de tot. S-ar putea ca flora ta sa nu fie ok, pt asta am un sfat, inmoaie un O.B in iaurt natural si dormi noaptea cu el, asta o sa regleza aciditatea florei, daca dupa 2 folosiri nu observi nici o schimbare mergi la medic! Multa sanatate!

dzeya

acum 9 ani

o sa incerc multumesc pentru raspuns !

Mariana

acum 9 ani

si eu am a miroase urit , dar cind merg la toaleta urinare este bun nu miros urit.
Atunci ce motiv am miros vagin ?