Sarcona sau avort medicamentos?

Sarcina

Postata de Tina cu un an in urma.

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o incurajare! Sunt mama a 3 copii, si acum am aflat ca sunt in 4 saptamini insarcinata, nu a fost o sarcina programata , am scos steriletul ca sa tratez o infectie si anticonceptionalele nu au avut efect si totusi am ramas insarcinata. Am intrat in depresie, nu am ajutor, merg si la serviciu, cu greu imi fac timp pentru cei 3 copii nustiu cum fac si cu micutul care urmeaza sa vina. Vreau sa recurg la un avort medicamentos, va rog incurajati-ma cu un sfat, ca sunt derutata si abatita de citeva zile. Multumesc ! Sananatate multa !

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa discutati cu partenerul si familia pentru a vedea daca va pot ajuta. In plus, puteti sa discutati cu un psiholog pentru a obtine sprijin emotional si sa aflati cum sa faceti fata la aceasta situatie dificila.

Va recomandam sa va programati la un psiholog: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie

Daca alegeti avortul medicamentos, va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-medicamentos-pregatire-riscuri-si-efecte-adverse_17449
sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-medicamentos-sau-intreruperea-sarcinii-cu-medicatie_9389