Sarcina?

Sarcina

Postata de Bia cu un an in urma.

Buna fetelor,am un semn de intrebare poate s-a mai confruntat vreo una dintre voi cu asta.Mie imi vine menstruatia regulat dar luna trecuta(august) mi-a intarziat o saptamana (precizez ca am avut contact sexual) iar luna asta (septembrie) inca nu mi-a venit am intarziere de 2 zile...e posibil sa fiu insarcinata? Am facut test de sarcina si este negativ

Raspunsuri (1)

Nadia

acum un an

Testul se face după șase zile întârziere, daca il faci mai devreme e foarte posibil să iasă negativ.
Se repeta la 3 zile până vine menstruatia. Mie m.i sa spus sa iau Normens 2/zi pe termen lung.
Dacă vine sau nu ,e bine să faci un control ginecologic.