sarcina

Sarcina

Postata de Cristina Alexandra cu 15 ani in urma.

Am o inarziere de a mestruatiei de 10 zile.am facut 2 teste barza jet si strep.am facut un test dupa 6 zile de la intaziere iar al doilea in ziua a 9a seara.sunt in a 10a zi si nu da semne doar am sanii un pic mariti ca si cum mi-ar veni menstruatia.dc are vreo relevanta ,acum 2 sapt am avut dureri de ovare pronuntate.credeti ca poate fi o cauza a intarzierii?ar trebui sa mai fac un test?poate fi un nevativ fals?astept cat mai mult opinii.multumesc

Raspunsuri (4)

mihaela1306

acum 15 ani

Parerea mea e ca mai poti face un test de sarcina cand ai sa ai 2 sapt de intarziere,dar totusi cel mai bine e sa consulti un medic ginecolog,cauza intarzierii poate fi si alta;de ex:o anexita.

iute

acum 15 ani

cand faceti urmatorul test va recomand sa-l faceti dimineata la prima urina

hci

acum 15 ani

Fa-ti un alt test de sarcina. Este posibil sa fii insarcinata.

mirela446

acum 15 ani

Buna ziua,
o nelamurire am....Luna trecuta menstruatia mi-a intarziat 2 saptamani, dar cauza a fost pilulele contraceptive pe care le stopasem dupa primele 5 zile de administrare. Luna aceasta am terminat toata folia si astept sa apara menstruatia. Probleme e ca de o saptamana am o durere abdominala groaznica, mai intai eram balonata, o durere in stanga si la palpare e foarte tare si dureroasa, in partea dreapta nu simt nimic, ma doare si abdomenul inferior ca si cum as fi la menstruatie, spatele ma doare uuufffff etc etc.
Am fost la un medic mi-a recomandat niste pastile, dar eu ma aflu in China, va dati seama ca nu stiu cata incredere pot avea in medicii de aici. In orice caz am luat pastilele pe care mi le-a recomandat (ceva chinezesc, din plante). Ma gandesc sa nu fiu gravida (am folosit pastilele doar luna aceasta, luna trecuta am luat numai 5 zile pastile pentru ca uitasem complet de ele). Ar putea fi o sarcina, chiar daca am avut menstrutie luna trecuta si luna aceasta m-am protejat cu pastilute? Maine ma duc la spital sa fac o ecografie, dar cer si sfatul dumneavoastra, imi e greu sa vorbesc in chineza. Va multumesc