sarcina

Sarcina

Postata de LOREDANA35114815 cu 15 ani in urma.

ma numesc mariana,am 29 ani si la varsta de 19 ani am facut o operatie de chist ovarian!de atunci am avut relatii sexuale dar nu reusesc sa raman insarcinata!imi doresc un copil si nu stiu ce sa fac pt ca nu am alta problema de sanatate!daca ati fost in situatia mea ,va rog sa-mi spuneti ce ati facut!va multumesc

Raspunsuri (2)

MILUTA107287

acum 15 ani

Draga mea,
Am o prietena care a trecut prin aceeasi situatie ca si tine. Dupa o operatie de acelasi tip, a crezut ca nu mai poate face copil.
Insa, daca ovarul stang este functional, exista sanse de a avea un copil!

Ai facut investigatii in acest sens?

Multa bafta si ai incredere!

Cristina Alexandra

acum 15 ani

am si eu o problema si anume intarzierea ciclului.am ciclu de 28 de zile dar are o intarziere de 10 zile.am facut 2 teste barza jet si barza strep si au iesit negative.primul l-am facut cam in a 6 zi de la intarziere iar al doilea in a 9a zi de la intarziere.ambele l-am facut cam dupa amiaza.sunt in a zece zi si tot nu da semne doar niste sani putin mariti.nu stiu dc are vreo relevanta dar acum 2 saptamani am avut dureri de ovare pronuntate.poate fi o cauza a intarzierii?sa mai repet testul?este posibil sa fie un negativ fals?astept cat mai multe pareri pentru ca sunt disperata.multumesc