sarcina?

Sarcina

Postata de adriannahc cu 9 ani in urma.

Buna ziua,am nevoie de un mare ajutor.
Mi-a intarziat mentruatia 3saptamani. Am facut un trst de sarcina in prima saptamana de intarziere si mi-a iesit negativ. Am mai repetat o data testul acum cateva zile si tot negativ a iesit. Pot fi insarcinata?
Am dureri de ovare in ultima vreme dar nici urma de menstruatie.
tin sa mentionez ca am 17 ani.

Raspunsuri (4)

Mirna

acum 9 ani

Testul de sarcina se face dupa minim 2 saptamani de la ultimul contact, cel mai sigur fiind testul de sange, beta HCG cantitativ.

adriannahc

acum 9 ani

Unde pot face testul ?

Mirna

acum 9 ani

La orice laborator de analize medicale. E un test destul de scump, trebuie intrebat inainte cat costa.

adriannahc

acum 9 ani

Mi-a venit intr-un final. Posibil a fost o dereglare . Tin minte ca acum 2 ani mi-a intarziat 3luni de zile.