Sarcina?

Sarcina

Postata de ElenaaaM cu 10 ani in urma.

Buna ziua! De la ultima menstruatie am avut mai multe contacte neprotejate fara finalizare inauntru.Mentionez ca am mai facut sex in felul asta si nu s-a intamplat nimic. M-am trezit cu un gust amar in gura, aproape metalic iar dupa prima cautare pe internet, am citit ca majoritatea femeilor insarcinate paresc asta. . Am si niste probleme la stomac si cu fierea, cu o seara inainte am luat un dicarbocalm un colebil si un metrocopramid. este posibil ca gustul sa fie din cauza lor? va multumesc !

Raspunsuri (2)

ElenaaaM

acum 10 ani

mentionez ca ultima menstruatie a inceput acum 3 saptamani.

GeorgianaR

acum 10 ani

Este cam devreme sa putem stii daca esti insarcinata.Asteapta sa vezi daca apare menstruatia.Simptomele de sarcina nu prea apar atat de devreme,depinde de ziua in care ai fi putut ramane insarcinata,dupa cum poate stii,doar 2-3 zile pe luna esti fertila,in mod normal.Simptomele pot incepe sa apara dupa implantarea ovulului fecundat,dar nu putem stii cand s-a intamplat asta.Pana atunci,este posibil ca gustul metalic sa fie din cauza problemelor cu fierea.