sarcina?

Sarcina

Postata de ralu70 cu 10 ani in urma.

am luat timp de un an anticonceptionale, in august am terminat ultima folie si menstruatia mi-a venit pe 14 august. la inceputul lui septembrie am avut cateva contacte sexuale neprotejate, dar nu a ejaculat in mine. dupa calculele mele pe 12 septembie ar fi trebuit sa imi vina menstruatia, dar nici pana acum nu mi-a venit. am dureri de ovare, de spate, sanii sensibili si o oarecae stare de greata si ameteala. in plus, am o scurgere alba care a aparut in perioada cand ar fi trebuit sa imi vina menstruatia. ar putea fi o sarcina?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru a exclude sarcina efectuati un test de sarcina sau determinati HCG seric si consultati medicul ginecolog.