Sarcina

Postata de Mirela257 cu 10 ani in urma.

Buna ziua .Sunt insarcinata in 8 saptamani .Am facut ecograf la 6 saptamani si s-a vazut bebele ,avea 8.4 mm si bataia inimii a fost prezenta.Ovarele s-au vazut clar la ecograf si sunt ok.Problema este ca am dureri parca sunt la menstruatie, si niste impunsaturi cateodata.As dori sa stiu daca este vreo problema sau este normal ca anumite femei gravide sa intampine aceste probleme.Multumesc

Raspunsuri (2)

Mirela257

acum 10 ani

Nu este in categoria gresita , am apasat din greseala .

manuela53

acum 10 ani

Pai dupa eco trebuie sa te vada un ginecolog sau daca el ti-a facut eco trebuia sa-ti de no-spa ,daca e mai grav utrogestan , durerile sunt date de spasme uterine care pot degenera intr-o pierdere de sarcina . Deci mare grija